Marleen Saat: Positiivne, töökas ja “VAMOS” mentaliteediga värbaja

Marleen Saat: Positiivne, töökas ja “VAMOS” 

Alati positiivne ja töökas Marleen on TalentHubi tiimis tuntud kui “VAMOS” ehk “teeme ära!” mentaliteediga värbaja. Vaatamata sellele, et Marleen ei ole üldse harjunud endast rääkima, saime temalt vastused ka kõige pakilistematele küsimustele. Uurime lähemalt, mis on Marleeni lemmikud projektid TalentHubis ja kuidas ta üldse värbajaks sai!

Kes on Marleen?

Marleen mainis, et tema jaoks on see väga raske küsimus. “Kasvasin üles Pärnus, kus elan ka täna. Väiksena meeldis mulle proovida palju erinevaid tegevusi, alates suusatamisest kuni laulmise ja tantsimiseni. Kooli ajal olin ma klassivanem ja kuulusin ka Pärnu linna Noortekogu juhatusse. Nagu kuulda juba on, olen kogu aeg olnud selline aktiivne.”

“Ülikooli läksin õppima avalikku haldust ja riigiteadust. Arvatavasti tuli otsus just seda õppima minna sellest, et mulle meeldib asjatada ja inimestega suhelda. Olen alati olnud inimeste inimene.

Hobid?

Mulle väga meeldib korraldada ja külalisi hostida. Kui tuled minu juurde suvel külla, siis suure tõenäosusega pakun sulle paellat ja sangriat. Olen suur Barcelona armastaja.”

“Olen ka käsitöö fänn – nooruses tegelesin heegeldamise ja kudumisega. Tänaseks on see aga asendunud pigem tähtpäevadeks erinevate kaunistuste valmistamisega. Näiteks korraldasin viis aastat järjest Halloweeni ning olen ka teisteks tähtpäevadeks kaunistusi meisterdanud.”

“Suvel meeldib mulle ka looduses jalutamas käia ning seeni ja marju korjata. Lisaks naudin ka niiöelda ehitusprotsessi kas siis puslesid või mööblit kokku pannes (mul on ka oma Makita akutrell!)

“Ahh ja kui aega jääb, vaatan ka Grey Anatoomiat.

 

Marleeni tehtud paella ja sangria.

Kuidas sa värbajaks said? Kas see oli miski, mis tuli sinu jaoks lihtsalt?

“Võib öelda, et värbamine leidis mind. Tol ajal, kui olin Pärnu Maavalitsuses praktikal, võttis minuga ühendust üks naisterahvas värbaja töökoha asjus. Ma ei teadnud, mis asi see LinkedIn ongi rääkimata sellest, kuidas intervjuusid teha. Samas aga meeldis talle minu puhul see, et olin USAs raamatuid käinud müümas ning sellest saadud kogemustepagas oli heaks eelduseks värbajaks saamisel.”

“Hüppasin üsnagi pea ees vette kui värbamisega alustasin. Ma polnud kunagi ühelgi intervjuu koolitusel käinud. Ainuke müügikogemus oligi mul USAst, kus käisin läbi Southwestern´i Kansases raamatuid müümas. Hakkasin ise kõike nullist õppima. Kõigepealt vaatasin, mida üldse erinevad rollid endast kujutavad, näiteks mis roll tarkvaraarendajal on ja mida tähendab arendustsükkel.”

“Ütleksin, et intervjuude tegemine tuli mul juba alguses üsna hästi välja. Mul pole kunagi olnud sellist tunnet, et ma ei julgeks kellegagi rääkida. Võib-olla tuleb see ka sellest, et ma elan hästi süvitsi igasse rolli sisse ja tänu sellele on ka mul omapoolne kodutöö tehtud.

Kas USAs müügitöö tegemine aitas kuidagi ka sinu värbaja tööle kaasa?

“Jah. Ütleksin, et USAst saadud kogemus õpetas mulle sihikindlust. Täna teen palju sihtotsingut ja selleks on vaja leida erinevaid meetodeid, kuidas kandidaatidele läheneda. USAs oli mul pidevalt vaja võõraste inimeste uksele koputada ja neile müüma hakata. Seega mingit viisi võib nende vahel sarnasusi ka leida.

Mis on sinu lemmik asi värbaja töö juures?

“Mulle tohutult meeldib ennast rolli ja ettevõttesse sisse elada ning seda teha erinevate projektidega on väga põnev!”

“Lisaks meeldib mulle asju teha ka omal moel – ma ei kutsu kandidaate intervjuule, vaid pigem nimetan neid vestlusteks, mis toimuvad avatud õhkkonnas. Minu jaoks on need vestlused alati kahepoolsed. See tähendab, et ma ei hinda pelgalt kandidaatide sobivust ettevõttesse, vaid sooviksin neid aidata ka neile sobiva töökoha leidmisel.

Mis meeldib sulle TalentHubis töötamise juures kõige rohkem?

“Mulle meeldib, et meie juures saab pidevalt õppida ja ennast arendada. Selline “Work hard, play hard” mentaliteet sobib mulle hästi. Kindlasti ka see, et me oleme kokkuhoidvad ja toetame üksteist.

Kas leidub ka miskit, mis sulle ei meeldi värbaja töö juures?

“Ausalt öeldes ma ei jätaks midagi ära. Mulle meeldib kõik, mis värbamise juurde käib – alates rolli kaardistamisest, ettevõttega tutvumisest kuni sihtotsingu ning vestluste ja tagasisidestamiseni välja – minu jaoks on see üks tervik.

Mis on siiamaani olnud sinu lemmik projekt TalentHubis?

“Ma ei oskagi ainult ühte projekti välja tuua, neid on nii palju. Näiteks meeldib mulle Brainbase. ma siiralt usun, et nad on järgmine ükssarvik. Oleme nendega koostööd teinud alates sellest, kui neil oli 7 töötajat. Tänaseks on see arv tõusnud 30 kanti. See, mis nad teevad, on nii unikaalne ning uhke on lausa vaadata, et sellise ettevõtte taga on Eestist pärit inimesed.”

“Samamoodi meeldib mulle Ampler Bikes. Neile olen saanud värvata palju põnevaid rolle. Nende ettevõttesisesed väärtused on paigas ja tänu sellele sobivad nende töötajad omavahel hästi kokku.”

“Samuti on huvitav töötada koos LHV-ga. Tore oli näha, et nii suur ettevõte usaldab meid uute töötajate värbamisega.

Mis on sinu pet peeve (miski mis isiklikult häirib)?

“Mulle ei meeldi olukorrad, kus näen, et jõuan kas täpselt kohale või hakkan hilinema. Sellepärast olengi alati pigem 5-10 minutit varem kohal.

Mõni kuulamissoovitus?

“Soovitaksin kuulata TalentHubi podcasti. Kui oled personalivaldkonnast ja värbamisest huvitatud, siis tuleb selle kuulamine kindlasti sulle kasuks.