Jana Smidt: Kirglik värbaja, protsesside armastaja ja reisihuviline

Jana Smidt: Kirglik värbaja, protsesside armastaja ja reisihuviline

Nii meie TalentHubis kui ka meie kliendid teavad Janat kui värbajat, kes teeb oma tööd suure hinge ja pühendumusega. Kuid kuidas Jana üldse värbajaks sai? Milline on Jana inimesena ning mis huvitab teda tööväliselt? Uurime lähemalt!

Kes on Jana? 

Jana mainis, et tema jaoks on sellele küsimusele raske vastata. “Olen pärit Saaremaalt. Lasteaias tahtsin saada stjuardessiks, mis on naljakas, sest kardan väga lennukiga lennata. Ülikoolis aga käisin ma Tartus, kus õppisin eesti keelt. Õpingute kõrvalt tutvusin ka personalijuhtimise valdkonnaga ning pärast ülikooli kolisin Londonisse ja kandideerisin TransferWise’i personalitiimi – õnneks oli neil täpselt siis vaja kedagi, kellel on vähe oskusi aga selle eest väga palju tahtmist ja suur õpihimu. Sealt sai ka minu värbaja karjäär alguse. Veetsin välismaal viis aastat enne kui tulin tagasi Eestisse.”

Hobid?

“Mulle väga meeldib reisida, kuigi pean tunnistama, et ma kardan lennata. Olen aga otsustanud, et see ei saa mulle elus kuidagi takistuseks ning seadsin endale ka naljaga pooleks eesmärgiks külastada 40 riiki enne 30. sünnipäeva. Hetkel olen külastanud 38 riiki ning mul on kaks kuud aega seda teha – ohh seda koroonat.”

“Olen ka tervisliku eluviisi nautija – mulle meeldib käia jooksmas ja matkamas. Uisutamine on veel üks asi, mis mulle tohutult meeldib, aga pole viimasel ajal jõudnud sellega tegeleda (kui keegi tahaks mulle eratrenne anda, siis ma hea meelega uisutaks). Vabal ajal õpin usinasti ka vene keelt ning mulle meeldib ka ristsõnu ja puslesid lahendada.”

Millega tegeleb Jana TalentHubis?

TalentHubis on Janal vastutusrikas ning mitmetahuline roll. Oma värbamisprojektide kõrvalt konsulteerib Jana erinevaid firmasid. Lisaks aitab Jana ehitada üles äriprotsesse ning juhib kaheksaliikmelist tiimi. 

“Mulle väga meeldib tugevustel põhinev juhtimine. See tähendab, et innustan oma tiimi liikmeid tegema neid asju, milles nad juba head on, veel paremini.”

 

Jana selgitamas TalentHubi värbajatele, kuidas see headhunting päriselt käib.

Mis motiveeris sind TalentHubiga liituma?

“Mind huvitas võimalus midagi nullist üles ehitada. Mulle meeldib, et mu roll on väga laiahaardeline ning see hõlmab nii värbamist kui ka juhtimist.”

Kuidas leidsid enda tee värbaja rolli? Kas see oli miski, mis tuli sinu jaoks loomulikult?

“Soovisin esialgu õpetajaks saada, mistõttu õppisingi ülikoolis eesti keelt. Õpingute kõrvalt aga tutvusin ka personalijuhtimise valdkonnaga. Sealt edasi tekkis mul huvi saada personalijuhiks. Mul vedas ja sain TransferWise´i Londoni kontorisse praktikale ning kuna seal oli kõige suuremaks valukohaks värbamine, siis tekkis sealt juba loomulik tee sellega tegelema hakata.”

“Ütleksin, et värbamine tuli minu jaoks päris hästi varakult välja, kuna olen hea suhtleja ja kuulaja. Ma oskan aru saada, mida ettevõttel vaja on ning selle põhjal kriitiliselt kandidaate hinnata. Samas ei saa ma öelda, et värbamine on sugugi lihtne töö, selleks peavad sul olemas olema juba kindlad eeldused, seal hulgas näiteks pead oskama suhelda ja inimesi kuulata ning sul peab olema tungiv soov ennast arendada.

Millised väljakutsed meeldivad sulle sinu töö juures kõige enam?

“Mulle meeldib, et meil on väga erinevad värbamisprojektid. See tähendab, et pean kogu aeg adapteeruma ja õppima rollile lähenema erinevate nurkade alt. See, mis töötab ühe rolliga, ei pruugi töötada teisega.”

“Teine väljakutse, mis mulle meeldib, on firma üles ehitamine. Protsesside armastajana meeldib mulle panna paika erinevaid protsesse, mis reaalselt aitavad firma edukusele kaasa.” 

“Veel üks huvitav väljakutse on tööandja brändingu kujundamine – kuidas ehitada nullist üles brändi, et inimesed sinu juurde tööle tahaksid tulla.”

Mis meeldib sulle TalentHubis töötamise juures kõige rohkem?

Mind usaldatakse väga palju selles, mida ma teen. Olgugi et me aitame ja toetame üksteist, tunnen, et saan palju autonoomsust.”

Miks otsustasid tulla agentuuri pärast kuus aastat majasisese värbajana töötamist?

“Ma ei arvanud, et ma kunagi agentuuris töötaksin. Samas aga nägin TalentHubis võimalust ennast värbajana arendada. TransferWise´is õppisin värbamisagentuuridega koostööd tegema. Siin näen aga asju teise vaatenurga alt – oskan teha agentuuriga koostööd, kuid samaaegselt mõistan majasiseste värbajate vajadusi. See kõik annab mulle suurema perspektiivi, mis omakorda aitab mul saada mitmekülgsemaks värbajaks ja partneriks.”

Mis on sinu pet peeve (miski mis isiklikult häirib)?

“Mulle ei meeldi, kui inimesed on oma töös lohakad, eriti kui see lohakus on seotud dataga. Väga raske on saada head pilti ette millestki, kui sisend on lohakas ja vahel isegi vale.”