TalentHub podcast: 10 kuulatumat episoodi

TalentHub Podcast

Meie kaasasutajad Reet Kaurit ja Käthe-Riin Tull on juhtinud TalentHub’i personalivaldkonna teemalist podcast’i juba kolm aastat. Selle aja jooksul oleme lindistanud 44. podcast’i osa paljude inspireerivate inimestega erinevatest ettevõtetest. 

Uurime lähemalt, millised osad on meie kuulasjaskonna seas olnud kõige populaarsemad: 

Tiina Saar-Veelmaa TalentHub Podcast

#1 Tiina-Saar Veelmaa – Mis on tööõnn ja kuidas seda leida?

Tiina peamiseks elukutseks on inimeste tööõnne uurimine, mida ta on teinud juba aastast 2001. Selle teemaga tegeledes on leidnud end Tiina tihtipeale erinevates rollides, näiteks lektorina, nõustajana, psühholoogina, terapeudina jne. Lisaks sellele on Tiina tööõnne insener ettevõttes HappyMe, mis aitab erinevatel organisatsioonidel luua töötajakeskset kultuuri. 

Saates räägime teemadel:

Mis on tööõnn ja kuidas seda leida? Mida teha, kui sa ei tunne ennast tööl enam õnnelikult? Miks ei leia kirglikud kandidaadid ja tööandjad üksteist üles? 

👉 Kuula podcast’i

Kairi Pauskar: Väärtuspõhine juhtimine nii töö- kui isiklikus elus

#2 Kairi Pauskar – Väärtuspõhine juhtimine töös ja isiklikus elus

Kairi ei ole tüüpilise taustaga personalijuht vaid õppis ülikoolis hoopis infotehnoloogiat. Enne personalijuhtimise valdkonda siirdumist töötas Kairi koolis arvutiõpetajana ning projektijuhina tarkvaraarendus ettevõttes CodeWiser. Esimene kokkupuude personalijuhtimisega oli Kairil aga ettevõttes Webmedia.

Hiljem liitus Kairi TransferWisega, kus lisaks personalijuhtimisele tegeles ta organisatsiooni ja tööandja brändi üles ehitamisega. 

Tänaseks on Kairi personalijuht Eesti idufirmas Salv Technologies. Hoolimata ametikoha nimetusest tegeleb Kairi ka veel finantsplaneerimise ning organisatsiooni ehitamisega.

Saates räägime teemadel: 

Mis on hea inimeste juhtimise praktika? Milline näeb välja väärtuspõhine juhtimine? Millised sarnasusi leidub organisatsiooni ning pere ehitamisel?

👉 Kuula podcast’i

Optsioonid: Elen Tukk

 #3 Elen Tukk – Mis on optsioonid ning kuidas ehitada üles optsiooniprogrammi?

Elen on koos oma tiimiga üles ehitanud Wise’i optsioonisüsteemi ning viinud läbi teisese aktsiamüügivooru, inglise keeles secondary sale’i. Lisaks on ta loonud ettevõttele esimesed tasustamissüsteemi põhimõtted, juhtinud personaliosakonna operatsioonide tiimi Eestis ning toetanud sama Budapesti kontoris, juhtinud globaalseid personaliprojekte ning planeerimist. 

Saates räägime teemadel:

Mis on optsioon? Millest alustada, kui luua ettevõttele optsioonisüsteemi? Millal saab optsioone realiseerida?

👉 Kuula podcast’i

Kristina Lilleõis Podcast Veriff

#4 Kristina Lilleõis – Kuidas kasvada kiiresti ning efektiivselt Veriffi näitel

Veriff pakub teenusena suurettevõtetele tehnoloogiat, mille abiga on võimalik läbi veebi tuvastada kasutajate identiteeti. Näiteks on Veriffi abiga võimalik inimesel avada pangakonto kodust lahkumata. 

Veriffi kliendibaas koosneb peamiselt USA suurettevõtetest, kuid klientide hulgas leidub ka ettevõtteid nii Eestist kui ka mujal Euroopast.

Saates räägime teemadel:

Kuidas kasvas Veriff ühe aastaga 20 inimese pealt 300 peale? Milline näeb välja värbamine Veriffis? Millised on ettevõtte tänased eesmärgid ja väljakutsed? 

👉 Kuula podcast’i

Piret Luts ja Jana Smidt

#5 Piret Luts ja Jana Smidt – Milline näeb välja värbajate töömaastik?

Kui aastakümneid tagasi oli värbaja veel keegi, kes vaatas lihtsalt kandideerimisavaldusi üle, siis nüüdseks on värbaja roll muutunud palju strateegilisemaks. Selleks, et värbaja saaks tuua ettevõttesse inimesi, kes lisaks õigetele oskustele kannavad edasi õigeid väärtusi, peab värbaja teadma ettevõtet läbi ja lõhki.

Saates räägime teemadel:

Kuidas on värbaja roll ajaga muutunud? Millised omadused on ühel heal värbajal? Millised on hiljutise värbaja palgauuringu suurimad leiud?

👉 Kuula podcast’i

#6 Kärt Kinnas – Milline näeb välja personalitöö aastal 2021?

Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE loodi 1992. aastal tippjuhtide poolt eesmärgiga toetada inimeste juhtimise arendamist Eesti ettevõtetes ja organisatsioonides. 

Tänaseks koosneb PARE võrgustik 460 liikmest, kellest pooled on eraisikud ning pooled organisatsioonid. Kokku on PAREl üle 2000 personali- ning juhtimistemaatikast huvitatud inimese.

Saates räägime teemadel:

Millega tegeleb Kärt Kinnas ning Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE? Milline näeb välja personalitöö aastal 2021? Kuidas saaksid personalijuhid olla edukad uuel aastal?

👉 Kuula podcast’i

Ann Anton talenthubi podcastis

#7 Ann Anton – Milline näeb välja kontoritiimi roll?

Ann mainib, et kahjuks on ka tänapäeval levinud müüt, et kontoritiim hoolitseb pelgalt selle eest, et töötajatel oleks olemas kohv ja tee ning et neil oleks midagi ettevõttega seonduvat selga panna. Reaalsuses on aga kontoritiimi roll midagi palju enamat. 

Saates räägime teemadel:

Millega tegeleb Wise´i regionaalne kontoritiimi juht Ann Anton? Milline näeb välja kontoritiimi roll koroonakriisi ajal? Kuidas käis kodukontorisse üleminek Wise’is? 

👉 Kuula podcast’i

 

Persoonibränd: Mis see on ja kuidas sellega algust teha?

#8 Signe Ventsel – Mis on persoonibränd ning kuidas sellega algust teha?

Võib öelda, et Signe on kas suuremal või väiksemal määral töötanud turunduse ja enesearengu valdkonnas juba 15 aastat. Enne ettevõtjaks saamist, töötas Signe aastaid Eesti kõrgharidusmaastikul, kus juhtis meeskondi ning erinevaid projekte. Tänaseks on Signe aga eelkõige tuntud kui organisatsioonide arengupartner, kes aitab ettevõtetel autentselt silma paista läbi brändisaadikute ning persoonibrändi arendamise. 

Saates räägime teemadel:

Kuidas juhtida iseennast pandeemia ajal? Kuidas luua autentne ning väljapaistev tööandja bränd? Mis on persoonibränd ning miks peaksid sina sellesse panustama? 

👉 Kuula podcast’i

#9 Merle Harjo – Juhtimine, vabatahtlik töö ning värbamine erameditsiini ettevõttes?

Merle on terve oma elu vältel panustanud Ida-Viru noorsootöösse läbi erinevate projektide, kus on ta kandnud nii osaleja kui ka korraldaja rolli. Neid projekte läbi viies, taipas Merle üsna ruttu, et töö inimestega ja inimestele on tema kirg.

Saates räägime teemadel:

Millega tegeleb Corrigo tegevjuht Merle Harjo?  Kuidas käib värbamine ühes erameditsiini ettevõttes? Kuidas tunnustada oma töötajaid peale materiaalsete meetmete?

👉 Kuula podcast’i

Tehniline värbamine: kuidas värvata efektiisvelt tehnilisi rolle?

#10 Ave Arras – Kuidas värvata edukalt tehnilisi rolle?

TalentHub’i tiimijuhi Ave IT värbamiskarjäär sai alguse 2017. aastal, mil ta saadeti oma tolleaegse organisatsiooni poolt sourcing summit konverentsile. Enne seda teadis ta ehk vaid nii palju, kui oli iseseisvalt teema kohta internetist otsinud. Kuid siis avanes tema ees süvitsi kogu värbamismaailm – tulemuseks võidud erinevatel mainekatel sourcing hackathon´idel

Saates räägime teemadel:

Millised on hea värbaja ning sourcer´i omadused? Millised tööriistad on kasulikud värbamisel? Kuidas läheneda tehnilistele värbamisprojektidele? 

👉 Kuula podcast’i